Farbowanie Lecher Geneza jak?

Farba Geneza future color

Trwała farba, której skład oparty jest na bazie utleniacza. Wyjątkowo wzbogacona technologicznie farba do włosów z proteinami jedwabnymi, pozwala na uzyskanie wspaniałego trwałego koloru. Geneza w połączeniu z emulsją utleniającą umożliwia całkowite przykrycie siwizny oraz zapewnia długotrwały połysk pozostawiając naturalnie miękkie włosy. Zawiera filtr UV.

 

Farbowanie

Przed użyciem farby Geneza należy wykonać próbę uczuleniową. W przypadku włosów, wyraźnie przetłuszczonych lub brudnych zaleca się umycie ich łagodnym szamponem. Po wysuszeniu można przystąpić do farbowania.

Jak używać farb Geneza

Zmieszać jedną część Geneza future Color z dwiema częściami emulsji utleniającej. Nakładanie mieszanki na włosy należy rozpocząć w odległości około 2 cm od góry głowy aż po końce. Pozostawić na 10 do 15 minut, następnie nałożyć kolor u nasady włosów i pozostawić na dalsze 20-25 minut. Aby ułatwić utlenianie zaleca się rozprowadzanie farby grzebieniem o dużych zębach.

 

Farbowanie odrostów

Zmieszać wymaganą ilość farby, nałożyć na odrosty i pozostawić na 20 do 25 minut. Używając spryskiwacza zwilżyć włosy letnią wodą, następnie nałożyć farbę na całą długość włosów i przeczesać grzebieniem pozostawić na dalsze 10 minut.

Rozjaśnienie koloru o 4-5 tonów – zmieszać 10/U (ekstra rozjaśniającą farbę) z 3 jednostkami (12%) emulsji utleniającej; czas dzialania 40min.

Rozjaśnienie koloru 3-4 tony – zmieszać 10/U (ekstra rozjaśniającą farbę) z 2 jednostkami (9%) emulsji utleniającej; czas działania 35-40min.

Rozjaśnianie koloru o 1-3 tonów – pokrycie siwych włosów, użyć 9% emulsji utleniającej oraz serii N w tym samym tonie co kolor który chcesz uzyskać. Ilość odcienia N jakiego należy użyć powinna być proporcjonalna do ilości siwych włosów. Np. włosy siwe w 50% – oczekiwany kolor 6TPR, zmieszać z 50% 6N +50%6TPR; czas działania 30minut.

Aby uzyskać kolor “ton w ton” lub przyciemnić należy użyć 6% emulsji utelniającej z farbą w oczekiwanym kolorze (w przypadku włosów siwych dodać serię N jak wyżej).

Dozowanie

Zmieszać farbę Geneza z 10-20-30-40 vol. emulsji utleniającej aby uzyskać pożądany kolor:

  • 10 vol. (3%) – przeciemnianie, tonowanie
  • 20 vol. (6%) – kolor “ton w ton” i przyciemnianie
  • 30 vol. (9%) – rozjaśnianie 1-3 tonów
  • 40 vol. (12%) – rozjaśnianie 4-5 tonów

Kolory 10/UN, 10/US, 10/UD uzyskujemy na włosach naturalnych z 5 tonu, dodając wzmacniacza rozjaśnienia 10/U (zawsze 20%) Proporcje 1:3.

Przykład:

Kolor wyjściowy: Włosy naturalne – 5 ton

Czas: 40-50 minut

Efekt końcowy: Ultra jasny blond 10/UN

Proporcje mieszania: 10ml 10/UN + 2 ml 10/U +30ml 12% oxydentu


źródło: https://hairlook.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *